دانلود تحقیق درباره بلوغ

مطالب دیگر:
📝پاورپوینت آماده بررسی نظریه مراجع محوری کارل راجرز در روانشناسی📝پاورپوینت آماده بررسی اختلالات شخصيتي معتادان و علل و عوامل گرایش به اعتیاد📝پاورپوینت آماده بررسی ارتباط میان اضطراب و فشار خون و علل و عوامل ایجاد اضطراب📝پاورپوینت آماده بررسی روانشناسی مثبت نگر و مثبت اندیشی و تاثیرات مثبت اندیشی📝پاورپوینت آماده خود شکوفایی و تجربه های اوج و دیدگاه روانشناسان مختلف در خصوص خودشکوفایی📝پاورپوینت آماده بررسی انواع راکتور و فرآیند پلیمراسیون راکتورهای پلیمیریزاسیون و راکتورهای📝پاورپوینت آماده بررسی جامع ترانسفورماتورهای توزیع📝پاورپوینت آماده بررسی جامع اعداد مختلط و تبدیل لاپلاس و انتگرال به همراه مثال📝پاورپوینت آماده بررسی انواع سنسور ها و ترنسمیتر ها📝پاورپوینت آماده بررسی سيستم كنترل فرآيند – سیستم حلقه باز و حلقه بسته📝پاورپوینت آماده پروژه درس تئوری صف📝پاورپوینت آماده بررسی مدیریت سبد سهام📝پاورپوینت آماده مهندسي ارزش چيست و چگونه در يك پروژه اجرا مي شود📝پاورپوینت آماده احتمالات و کاربرد آن در مهندسی نگهداری و تعمیرات📝پاورپوینت آماده جزوه برنامه ريزي و کنترل پروژه📝پاورپوینت آماده بررسی زير ساخت هاي تجارت الکترونيک📝پاورپوینت آماده کارمندیابی و شیوه ها و معيار هاي انتخاب📝پاورپوینت آماده بررسی و معرفي ستاد هماهنگي امور ايمني و آتش نشاني كشور📝پاورپوینت آماده جزوه درس انسان – طبيعت معماري📝پاورپوینت آماده بررسی آمار و احتمالات مهندسي بسیار جامع
تعداد صفحات:38 نوع فایل: word (قابل ویرایش) لینک دانلود پایین صفحه بلوغ و ناگهان همه چيز تغيير مي كند بلوغ هنگامي كه از افراد بزرگسال – چه مرد و زن – پرسيده مي شود كه شما دقيقاً از چه زماني بالغ شده ايد معمولاً سر خود را تكان داده و پاسخي دانلود,تحقیق درباره بلوغ,بلوغ چیست,تغییرات جسمانی در بلوغ |935332|oks
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود تحقیق درباره بلوغ را دنبال می کنید .

تعداد صفحات:38

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

بلوغ و ناگهان همه چيز تغيير مي كند بلوغ

هنگامي كه از افراد بزرگسال – چه مرد و زن – پرسيده مي شود كه شما دقيقاً‌ از چه زماني بالغ شده ايد معمولاً سر خود را تكان داده و پاسخي نا مشخص مي دهند ؛‌ « كلاس پنجم يا اول راهنمايي » آنها زمان يا اصولا ً‌ تاريخ دقيقي از آغاز بلوغ خود به خاطر ندارند . چرا اينطور است ؟

«بلوغ » روند تغيير و دگرگوني آرام و كند از پسر به مرد و از دختر به زن ، تبديل شدن است . در چنين شرايطي خوب متوجه مي شوي كه در تو اتفاقاتي در حال رخ دادن است . اما هر چه مي كوشي نمي تواني به طور دقيق مشخص كني كه اين اتفاقات چه هستند .

فقط تعدادي علامت پيدا مي شود :‌

جسم ، روان ، جهان بيني و ارتباطات تو با والدين و دوستانت همه دستخوش تغييرات فراوان مي شود . در اين شرايط جسم تو علايمي واضح و آشكار از خود نشان مي دهد و اين در حالي است كه به طور معمول ، رفتارهايت از نظر رواني غير عادي به نظر مي آيد . ممكن است اكنون خوردن شكلات هايي كه تا به حال هر قدر دلت مي خواست از آنها مي خوردي ، بدون اينكه حتي يك گرم به وزنت اضافه شود . باعث چاقي تو شوند . امكان دارد رشد تو بيش از حد باشد و در ميان همكلاسي هايت هيكلي درشت تر از همه داشته باشي . ممكن است خجالتي باشي و بدون اينكه رفتار نامناسبي از تو سر زده باشد صورتت از شرم سرخ شود . در شرايط بلوغ همه چيز ممكن است ؛‌و در ضمن همه چيز طبيعي هم هست .

بلوغ چيست ؟‌

زمان بلوغ پسران و دختران بين سنين نه تا هجده سالگي است ؛‌احتمال دارد عده اي در هشت سالگي متوجه نخستين تغييرات جسماني خود شوند در حالي كه عده اي ديگر تا سن پانزده سالگي هم متوجه چيزي نشوند . دختران به طور متوسط يك تا دو سال زودتر از پسران به سن بلوغ مي رسند . در مجموع در روزگار ما شروع بلوغ در كشورهاي صنعتي با ديگر جوامع تفاوت مي كند و معمولاً‌ زودتر صورت مي گيرد . در حالي كه در قرن نوزدهم بلوغ تازه از سيزده سالگي آغاز مي شد .

بلوغ زود رس در روزگار ما دلايل مختلفي دارد ؛‌از جمله :‌تغذيه مناسب ، توجه دقيق تر و بهتر به سلامتي بدن و بر آورده شدن حداقل نيازهاي روزانه زندگي كه همگي باعث مي شود رشد جسماني و رواني كودكان و نوجوانان در شرايطي مناسب صورت گيرد . اگر تو جزو آن عده از افرادي هستي كه احتمال مي دهي بلوغ در تو زودتر يا ديرتر به وقوع بپيوندد ، بدان كه اين موضوع به وراثت نيز بستگي زيادي دارد و اين موضوع كه بلوغ والدين يا پدربزرگ و مادر بزرگت در چه سني شروع شده است ، در سن آغاز بلوغ تو بسيار تعيين كننده است .