دانلود تحقیق درباره آفات مهم غلات و گیاهان و راههای مبارزه با‌آن

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت مدیریت خرده فروشی، عمده فروشی و تدارکات بازار (فصل نوزدهم كتاب اصول بازاریابی كاتلر)📜پاورپوینت برنامه ریزی نیروی انسانی و کارمندیابی📜پاسخ های کاملاً تشریحی سوالات کارشناسی ارشد تئوری های مدیریت مجموعه مدیریت سال 93 همراه با ذکر منبع📜پاسخنامه کاملاً تشریحی سوالات تئوری های مدیریت، رفتار سازمانی پیشرفته و مدیریت منابع انسانی پیشرفته📜حل تشریحی و جامع مسائل فصل 2 الی 8 کتاب مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته راعی و پویان فر📜پاورپوینت پردازش بي سيم، پردازش سيار و تجارت سيار📜پاورپوینت پیوند بین استراتژی های کسب و کار، توسعه و آموزش کارکنان📜تحقیق سهام (بورس)📜پکیج کامل جزئیات اجرایی انواع سازه ها📜پکیج کامل و حرفه ای آبجکت های اتوکد و سمبل های پرکاربرد📜تحقیق بازرسی چشمی در بازرسی جوش📜پاورپوینت مکانیک خاک پیشرفته📜پکیج کامل سمپل های اتوکد ماشین آلات عمرانی📜پروژه کامل طراحی ساختمان بتنی، دارای فایل های EATBS، SAFE و Word (قابل ویرایش)📜پروژه کامل طراحی ساختمان فولادی، دارای فایل EATBS، SAFE و Word (قابل ویرایش)📜پروژه کامل طراحی سازه های فولادی، دارای فایل EATBS، SAFE و Word (قابل ویرایش)📜پروژه کامل طراحی ساختمان بتنی، دارای فایل EATBS، SAFE و Word (قابل ویرایش)📜تحقیق نیروگاه بخاری📜پاورپوینت کامل درس ارزیابی کار و زمان📜پاورپوینت کاربرد سنجش از دور (RS) در مهندسی مدیریت منابع آب در نظارت بر تغییرات اقلیم برای سال 95
تعداد صفحات:31 نوع فایل: word (قابل ویرایش) لینک دانلود پایین صفحه مقدمه: جانوران روی زمین ، برای ادامه زیست و بقایای نسل خود نیاز به مقدار معینی انرژی دارند که به تقریب تمام آن توسط نور خورشید تأمین می گردد. در ابتدا نور توسط گیاهان سبز ، تا به انرژ دانلود تحقیق,آفات مهم غلات و گیاهان,راههای مبارزه با‌ آفات|935273|oks
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود تحقیق درباره آفات مهم غلات و گیاهان و راههای مبارزه با‌آن را دنبال می کنید .

تعداد صفحات:31

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه:

جانوران روی زمین ، برای ادامه زیست و بقایای نسل خود نیاز به مقدار معینی انرژی دارند که به تقریب تمام آن توسط نور خورشید تأمین می گردد. در ابتدا نور توسط گیاهان سبز ، تا به انرژی شیمیایی تبدیل شود. تا سایر جانداران بتوانند با تغذیه این گیاه نیروی مورد نیاز خود را بدست آورند.

ء

ء

محصول های کشاورزی که برای غذا ، مورد حمله گیاهان پست و جانوران مختلف قرار می گیرند. در اثر حمله دچار کم رشد و کم محصولی می شوند.
و از آغاز کشاورزی ، انسان با این مشکل روبرو بوده است. به طور کلی ، می توان جاندارانی را که به گیاهان خسارت وارد می سازند به سه گروه علف های هرز ، عوامل بیماری زا و آفات تقسیم نمود. با اینکه نتیجه فعالیت هر سه گروه کم و یا نابود شدن محصول و بالارفتن هزینه تولید است. هر گروه با شیوه ای ویژه خود خسارت هایی وارد می آورد.


محیط های کشت :

امروزه محیط های کشت آماده بصورت پودر یا قرص در بازار موجود بوده و برای صرفه جویی در وقت با حل نمودن آنها در آب ، محیط غذایی آماده مصرف خواهد بود و بهترین محیط های کشت به قرار زیرند :

1)Potato Dextrose Agar ( سیب زمینی،اکستروز،آگار ): اکثر قارچ ها در این محیط به خوبی رشد می نمایند و از این محیط برای جدا سازی اکثر قارچ ها استفاده می شود.

2)Beef-Extract Agar یا عصاره گوشت گاو – آگار – Potato Dextrose Peptone Agar یا سیب زمینی اکستروز پیتون آگار ، این دو محیط بیشتر برای
جدا سازی باکتری های پاتوژن مصرف می شوند.

3)Water Agar (آب آگار) : این محیط کشت تهیه شده از آگار و آب به نسبت
5/1 % محیط مناسبی برای جدا سازی باکتری ها از قارچ های تیوم و فوزاریم
می باشد. ضمناً گلوکز آگار نیز یک محیط کشت کم پروتئین محسوب می شود.

4)اسید لاکتیک : برای جلوگیری از رشد باکتری های پاتوژن و ساپروفیت به هر 10 میلی لیتر محیط کشت ذوب شده قبل از ریختن به داخل ظروف لیتری ، یک یا دو قطره اسید لاکتیک اضافه می گردد.